Ropa Brent

Brent

Ropa Brent je ropa, která se těží v Severním moři. Ropa Brent je jednou z nejdůležitějších a proto je její cena i měřítkem celosvětové ceny ropy. Její cena tvoří přibližně dvě třetiny ocenění celosvětově obchodované ropy.

Je také nazývána jako Light crude oil, jelikož obsahuje  přibližně 0.37% síry. Není, ale tak lehká jako ropa WTI, která obsahuje síry ještě méně.

Ropa Brent se obchoduje pod symbolem LCO, na burze ICE pod symbolem B a také na NYMEXU jako BZ.

 

Jak ji můžeme obchodovat?

Pokud chcete obchodovat Brent, máte více možností, můžete ji obchodovat formou futures kontraktů, ETF, akcií těžařů, opcí nebo CFD.

Pokud chcete být přímo u zdroje, je nejlepší obchodovat futures, jelikož je to regulovaný trh, na kterém se utváří hlavní cena. Všechny ostatní instrumenty/způsoby jsou nějakým způsobem něčím ovlivněny. Ať již správním poplatkem ETF fondu nebo specifickou situací těžaře ropy nebo specifickými podmínkami danými Vaším brokerem na CFD kontraktech.

Jeden kontrakt přestavuje množství 1 000 barelů. Kontrakty se obchodují v amerických dolarech a jeden tick (nejmenší možný pohyb) zde znamená 10 USD. Jeden plný bod tedy znamená na jednom kontraktu 1 000 USD.

Marže vyžadovaná na obchodování kontraktu na ropu Brent se pohybuje většinou kolem ~1 500 USD, ale toto je proměnlivá hodnota, jelikož marže je určována nejen burzou, ale i brokerem, u kterého obchodujete.

Expirace Futures kontraktů je každý měsíc. Bližší kontrakty jsou většinou likvidnější, jelikož jsou více obchodované, ale pokud chceme kontrakt držet pozičně, je potřeba ho rolovat (prodat náš kontrakt, který se blíží expiraci a nakoupit vzdálenější).

Brent

Přejeme Vám mnoho úspěchů!